قرعه کشی بازدیدکنندگان
ثبت اطلاعات
ساعت ۱۶:۳۰ پنجشنبه ۱۸ خرداد ماه ۱۴۰۲

تعداد بازدید: 353
لوله و اتصالات صنعتی کدامند؟
0
0

لوله و اتصالات صنعتی کدامند؟

 

بدون شک لوله و اتصالات نقش بسزایی در صنایع مختلف از جمله صنعت ساختمان و صنعت کشاورزی دارند. جنس لوله و اتصالات صنعتی یا از پلیمر است و یا فلز که بسته به نوع صنعت به کار گرفته می شوند. در واقع لوله و اتصالات به دو نوع فلزی و پلیمری تقسیم می شوند. پر کاربرد ترین فلز های مورد استفاده برای لوله و اتصالات فلزی، فولاد، چدن و استیل هستند. مجتمع تولیدی صنعتی as، تولید کننده ی لوله و اتصالات ساختمانی و کشاورزی (پلیمری) و تامین کننده لوله و اتصالات صنعتی (فلزی) می باشد. بنابراین محدودیتی در خرید محصولات این مجموعه ی تولیدی لوله و اتصالات در شیراز وجود ندارد.

 

لوله و اتصالات صنعتی

 

انواع لوله و اتصالات صنعتی

همانطور که گفتیم لوله و اتصالات صنعتی و ساختمانی به دو نوع فلزی و پلیمری تقسیم می شوند. هر کدام از آن ها نیز در انواع مختلف و با جنس های متنوعی وجود دارند. بنابراین به طور کلی انواع لوله های صنعتی به شرح زیر می باشند:

  1. لوله های فلزی
  2. لوله های پلیمری

انواع لوله های فلزی:

فروش لوله و اتصالات صنعتی از نوع فلز را می توان در دو دسته ی زیر تقسیم بندی کرد:

بر پایه ی آهن: اصلی ترین ماده ی به کار رفته در این نوع لوله ها آهن است اما ترکیبات دیگری نیز دارد. لوله های فولادی آلیاژی، لوله های فولادی ضد زنگ، لوله های کربن استیل، لوله های چدنی و لوله های استیل را می توان جزو این دسته قرار داد.
بر پایه ی غیر آهن: در این نوع لوله ها از فلزاتی به غیر از آهن استفاده شده است. مس، روی، سرب، برنج، نیکل و بعضا طلا و نقره فلزاتی هستند که در این نوع لوله ها به کاربرده می شوند.

انواع لوله های پلیمری:

در خرید لوله و اتصالات صنعتی از نوع پلیمر نیز همانطور که از نامش پیداست باید توجه داشت که از جنس پلیمر باشد. لوله های پلی پروپیلن (تک لایه و پنج لایه)، لوله های پی وی سی و یو پی وی سی، لوله های پلی اتیلن و لوله های پوش فیت زیر مجموعه ی لوله و اتصالات پلیمری می باشند.

 

کاربرد این لوله ها چیست؟

به طور کلی کاربرد لوله ها و اتصال ها در انتقال انواع سیالات یعنی مایعات، جامدات و گاز ها می باشد. اما باید توجه داشت که برای هر کدام از سیالات کدام نوع لوله و اتصالات مناسب است. معمولا در صنعت کشاورزی و به منظور آبیاری، لوله های پلی اتیلن کاربرد دارند. در صنعت ساختمان برای لوله کشی آب سرد و گرم از لوله های پلی پروپیلن (تک لایه و پنج لایه) و برای لوله کشی برق و فاضلاب از لوله های پی وی سی و یو پی وی سی استفاده می شود. در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی نیز انواع لوله و اتصالات فلزی مخصوصا فولاد، استیل و کربن مورد استفاده قرار می گیرند.

 

راهنمای خرید لوله و اتصالات صنعتی

مطمئنا یکی از موضوعات مهم برای یک فروشگاه لوله و اتصالات صنعتی این است که مشتریان خود را جهت انتخاب لوله ی مناسب راهنمایی کند. به این منظور باید فاکتور های مختلفی را مورد توجه قرار داد.

فاکتور هایی که در انتخاب نوع لوله ها تاثیر گذار هستند به شرح زیر می باشند:

  1. درجه ی حرارت محیط
  2. میزان فشارهای وارده از اطراف
  3. نصب آسان
  4. سازگاری لوله با نوع سیالات
  5. نیاز یا عدم نیاز به انعطاف پذیری لوله
  6. میزان مقاومت لوله ها

مجتمع تولیدی صنعتی as، تولید کننده لوله و اتصالات صنعتی از نوع ساختمانی و کشاورزی می باشد. این شرکت لوله و اتصالات صنعتی مفتخر است که بیش از 27 سال با تولید لوله و اتصالات صنعتی شیراز در خدمت شماست. لطفا جهت اطلاعات بیش تر و استعلام قیمت با ما در تماس باشید.

 

 

نظر کاربران
نتیجه ای یافت نشد.